Fotovoltaický systém a výkup elektřiny

Výkup elektřiny výhody

Fotovoltaický systém si našel své místo v naší společnosti. Přesvědčují nás o tom stále více instalované solární panely na rodinných domech ale i na různých podnikatelských subjektech. Investice do fotovoltaiky je opravdu dobrá. Kromě toho, že šetří přírodu, má poměrně rychlou návratnost vstupních nákladů, přičemž solární panely vydrží až kolem 30 let. Kromě toho při zvolení správného fotovoltaického systému můžete s distribuční společností řešit i výkup elektřiny, který vám také pomůže snížit ceny za elektrickou energii. Výkup elektřiny se tedy skutečně vyplatí.

Fotovoltaický systém a jeho využití

 

Výkup elektřiny lehce
Ještě před samotným řešením fotovoltaického systému byste měli oslovit odborníka.

V našem podnebném pásmu lze energii ze solárního systému spotřebovávat nejvíc během letních měsíců. Tehdy jsou dny nejdelší a vydatnost slunečních paprsků je vynikající. V tomto období je možné pokrýt až 100% spotřeby elektrické energie. Během jarních a podzimních měsíců spotřeba mírně klesá, ale stále je to vysoké procento. Odhaduje se kolem 70%. Během zimy je toto číslo zanedbatelné, takže pokud uvažujete o vytápění během zimních měsíců elektrickou energií z tohoto systému, je třeba to zvážit. Fotovoltaický systém nabízí dva základní typy – první je zaměřen na spotřebu elektrické energie v době, kdy svítí slunce, přičemž přebytečnou, nespotřebovanou odvádí do distribuční sítě, která zajistí výkup elektřiny. Druhý systém obsahuje navíc akumulátory, které akumulují přebytečnou elektřinu a tu pak domácnost spotřebovává v době, kdy již slunce nesvítí. Z hlediska investice i užívání je oblíbenější právě ten první systém s možným výkupem elektřiny. Zpravidla se to realizuje takovým způsobem, že distribuční společnost odebranou přebytečnou elektrickou energii z celkové faktury za elektřinu odečte.

Poraďte se s odborníkem

Ještě před samotným řešením fotovoltaického systému byste měli oslovit odborníka a poradit se s ním. Jedná se o technické podmínky, o množství osazených solárních panelů i místo, kde budou osazeny. Jelikož se nejvíce energie vyrobí právě v létě, je dobré, když domácnost vlastní bazén nebo vířivou vanu. Tato energeticky náročná zařízení zajistí využití elektrické energie. Ale pokud je i nemáte, přebytek elektřiny můžete stále řešit výkupem. Více informací o tomto tématu se dozvíte na následující internetové stránce: https://www.rightpower.cz/